Perearsti vastuvõtt
- Ühe patsiendi vastuvõtuks on planeeritud 25 minutit.
- Vastuvõtule registreerimisel palume esitada oma andmed ja kirjeldada lühidalt probleemi. See on tähtis, sest sellest sõltub, kui ruttu te saate vastuvõtuaja.
- Palume oodata koridoris, kuni teid kutsutakse kabinetti.
- Kui te ei saa kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest teatada telefoni või e-posti teel. Kui te olete töövõimetuslehel ega tule vastuvõtule, siis tehakse teie kaardile märge ilmumata jätmise kohta.
- Kui vastuvõtuaeg venib, palume olla kannatlik. Mõned patsiendid vajavad rohkem aega või on vastuvõtul mitu tähelepanu vajavat patsienti korraga.
- Kui teil on mitu probleemi, palume teha märkmeid, et midagi ei ununeks.
- Koduvisiitide soove võtame vastu igal tööpäeval kell 8.00–12.00. Koduvisiitide vajaduse otsustab perearst.
Meie perearstikeskuses võtavad iga päev vastu PEREÕED.
-
Nemad annavad nõu ja aitavad igas olukorras leida teie jaoks õige lahenduse. Vajaduse korral suunatakse teid arsti vastuvõtule.
- Õed on kvalifitseeritud spetsialistid ja perearstide abilised, kes tunnevad hästi teid ning teie peresid lastest eakateni.
- Nende vastuvõtule saate tulla eelnevalt kokku leppides või elava järjekorra alusel.
- Nad aitavad pikendada retsepte ja avada töövõimetuslehti, annavad nõu ning soovitusi eluviisi osas ja teevad kõik vajalikud analüüsid ning protseduurid.
Töövõimetuslehed
- NB! Me ei väljasta töövõimetuslehti tagasiulatuvalt! Kui te haigestute ja teil on vaja töövõimetuslehte, siis tuleb meie poole pöörduda samal päeval.
- Kui te haigestute puhkepäevadel või pühade ajal, siis helistage telefonil 1220 või pöörduge ükskõik millise haigla erakorralise meditsiini osakonda. Selle alusel avame teile esmaspäeval töövõimetuslehe.
- Kui te viibisite haiglas või traumapunktis, siis peate töövõimetuslehe jätkamiseks meiega kolme päeva jooksul ühendust võtma.
Analüüsid, tõendid, saatekirjad
- Protseduuride kabinet on avatud tööpäeviti 8:00–13:00. Analüüsid määrab pereõde või perearst.
- Verd antakse tühja kõhuga!
- Rooja-/uriiniproov tuleb isiklikult õele üle anda. Kui arsti või õega on olemas eelnev kokkulepe, siis saab analüüsid teha Synlabis või Medicumis.
- Esimene sidumine tehakse meie sidumismaterjalidega. Korduval sidumisel tuleb materjalid osta teil endal.
- Saatekirja eriarsti vastuvõtule annab arst. Saatekirja ei ole vaja järgmiste eriarstide juurde: silmaarst, naistearst, nahaarst, tuberkuloosiarst, psühhiaater, hambaarst, traumatoloog.
- Tervisetõend autojuhilubade jaoks:
– enne tuleb täita tervisedeklaratsioon portaalis www.digilugu.ee;
– teilt võetakse verd (tühja kõhuga), mõõdetakse vererõhku ja kontrollitakse nägemist (vajaduse korral võtke kaasa prillid);
– krooniliste haiguste korral võidakse teha lisauuringuid.
- Inimestega töötamiseks vajaliku tervisetõendi vormistamiseks pöörduge pereõe poole. Tehakse kopsude röntgenuuring ja vajaduse korral võetakse proovid soolenakkuste kontrollimiseks.
- Teiste tõendite saamiseks pöörduge samuti pereõe poole.